Zomrel Frank D. Robinson, zakladateľ firmy Robinson Helicopter Company

Frank Robinson, jedno z najznámejších mien v odvetví helikoptér, bol priekopníkom, mužom, ktorého nemotivovali odmeny alebo ocenenia, ale vízia, ktorá predefinovala toto odvetvie a navždy zmenila a nasmerovala vrtuľníkové letectvo novým smerom.

12. november 2022 sa stal smutným dňom pre spoločnosť Robinson Helicopter Company. Frank Robinson (92) zomrel vo svojom dome v Rolling Hills v Kalifornii.

Vybudoval spoločnosť, ktorá sa stala uznávaným konkurenčným hráčom v leteckom priemysle. Robinson sa osobne podieľal na výrobe a každý si ho zapamätá ako vývojára svetoznámeho vrtuľníka R22, R44,  či absolútnej novinky R66 Turbine. Vrtuľníky, ktoré dodnes lietajú po celom svete a sprevádzajú najmä pilotov-žiakov pri ich prvých krokoch vo svete vrtuľníkového letectva. Populárne helikoptéry, známe pre svoju jednoduchosť a spoľahlivosť sa tak preslávili a takými v skutočnosti naozaj sú. 

Frank Robinson odišiel do dôchodku vo svojich 80. rokoch života. Dnes spoločnosť pokračuje pod vedením jeho syna Kurta Robinsona a do dnešného dňa dodala zákazníkom  na celom svete viac ako 13 000 helikoptér.

Foto: Boris Čierny (ilustračné foto Robinsonov)
Zdroj: Frank Robinson foto / Robinson Helicopter Company

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *