Novo otvorený certifikovaný simulátor A320 v ČR ponúka najnižšiu cenu za kurz MCC

Na verejnom vnútroštátnom letisku Kladno (LKKL) v Českej republike sídli moderná letecká škola, BLUE SKY AVIATION s.r.o. ktorá poskytuje pilotné výcviky podľa noriem EASA už niekoľko rokov. Tento rok pre nich predstavuje výnimočný míľnik, pretože investovali do nového simulátora typu Airbus A320 FNPT II MCC APS, čím sa stali jednou z prvých súkromných leteckých škôl nielen v Českej republike, ale aj v strednej Európe.

Simulátor spĺňa najprísnejšie požiadavky podľa predpisov EASA, čo ho robí ideálnym pre výcvik pilotov v súlade s normami Airline Pilot Standard (APS). Poskytuje kompletné vybavenie Airbusu A320, duálny MFD, PFD, FMS/MCDU s celosvetovou databázou a databázou letísk. Zážitok zo simulátoru doplňuje integrovaná podpora DCL, topografické a fotorealistické prostredie s 3D vizualizáciou či sférické plátno s výhľadom 270 stupňov s laserovou projekciou.

Letecká škola Blue Sky Aviation na svojích oficiálnych stránkach ďalej uvádza, že simulátor prinesie širokú škálu ďalších možností výcviku. Okrem už spomenutých aspektov výcviku na MCC je možné trénovať aj prípravu na získanie typovej kvalifikácie, kurz orientácie v prúdovom lietadle JOC, výcvik prechodu na prúdové lietadlo JTT, výcvik riadenia posádky CRMT, výcvik postupov na mimoriadne udalosti ERPT, prístrojovú kvalifikáciu IR, riadenie a zvládnutie mimoriadných udalostí a riešenie chyb, oboznámenie sa s kokpitom a systémami A320 a tiež výcvik pre preverenie odbornej spôsobilosti alebo screening.

Okrem uvedených noviniek letecká škola disponuje aj simulátorom Elite Evolution FNPT II G1000 a simulátorom na vrtuľníky.

Ceny dostupné pre každého!
Pre fanúšikov simulátoru A320 je teraz k dispozícii možnosť vyskúšať si ho! Cena za hodinu letu začína od 2.500 CZK bez DPH. Výcvik Multi Crew Cooperation (MCC) je dostupný za 59.900 CZK s DPH, vrátane všetkých poplatkov, čo je najnižšia cena JET simulátora v Českej republike.

Pre viac informácií navštívte oficiálne webové stránky spoločnosti BLUE SKY AVIATION na blue-sky-aviation.cz.

Foto: blue-sky-aviation.cz
Zdroj: blue-sky-aviation.cz
Text: Boris Čierny, letectvosr.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *