Letecké hodinky novej generácie Garmin D2 Mach 1 Pro: Technológia, ktorá vás nesklame

V leteckom priemysle sú presnosť, spoľahlivosť a technologické inovácie kľúčovými faktormi úspechu. Preto sme nadšení, že vám môžeme predstaviť najnovší prírastok do rodiny leteckých hodiniek od renomovaného výrobcu GARMIN – model D2 Mach 1 Pro. Tento špičkový nástroj bol vyvinutý s ohľadom na potreby profesionálnych pilotov, leteckých nadšencov a všetkých, ktorí požadujú maximálnu presnosť a spoľahlivosť vo vzduchu aj na zemi.

Garmin D2 Mach 1 Pro sú hodinky navrhnuté pre pilotov, ktoré ponúkajú širokú škálu funkcií zameraných na zlepšenie letového zážitku. V tejto recenzii vám prinášame naše vlastné skúsenosti s týmito hodinkami, ktoré sme mali možnosť testovať vďaka autorizovanému distributorovi hodiniek Garmin pre Slovensko, spoločnosti CONAN s.r.o., Žilina.

Prvý dojem a dizajn

Hodinky Garmin D2 Mach 1 Pro nás okamžite zaujali svojím robustným a elegantným dizajnom. Použité materiály v podobe 51 mm titánovej lunety a titánového remienka, ktoré sú vybavené DLC 1,4” AMOLED displejom odolným voči poškriabaniu sú vysoko kvalitné a veľmi pohodlné na nosenie aj počas dlhých letov. Displej je jasný a dobre čitateľný za všetkých svetelných podmienok.

Hlavné funkcie

Jednou z najpôsobivejších funkcií je pokročilá GPS navigácia s celosvetovou databázou leteckých máp ktorá poskytuje presné a spoľahlivé údaje počas letu. Detailné letecké mapy umožňujú ľahké plánovanie trasy spolu so smerovou strelkou HSI podobnú prístroju v lietadle a sledovanie letových parametrov ako napríklad nadmorskú výšku, rýchlosť vetra, dráhy v používaní, frekvencie letísk, počasie a s tým súvisiace aktuálne správy METAR či TAF a nechýbajú ani západy a východy slnka v danej lokalite. 

Hodinky GARMIN D2 Mach 1 pro disponujú vstavanou LED batériou s bielym a červeným svetlom.

Výkon a batéria

Výdrž batérie bola vynikajúca, dokonca aj pri intenzívnom používaní všetkých funkcií. GPS a senzory pracovali spoľahlivo a presne počas celého testovania. Napríklad pri lete z Brna do Trenčína a naspäť do Brna batéria vydržala bez potreby dobíjania s maximálnym využitím všetkých dostupných funkcií za letu. Ak by ste tieto funkcie nevyužívali primárne, výrobca uvádza výdrž až 25 dní! Jedná sa o zaručene jednu z najlepších výdrží batérie v širokej škále smart inteligentných hodiniek.

Používateľská skúsenosť

Počas testovania hodinky preukázali svoju spoľahlivosť a praktickosť. „Počas naších testov sme použili Garmin D2 Mach 1 Pro na niekoľkých letoch v lietadlách s krátkym aj dlhým doletom. Funkcia leteckých máp bola mimoriadne presná a pomohla nám ľahko navigovať trasu spolu s barometrickým výškomerom či HSI trackom,“ hovorí pilot L200 Morava Dalibor z tímu letectvosr.sk. 

Spätná väzba a skúsenosti členov tímu

„Bol som veľmi prekvapený výdržou batérie a presnosťou uvádzaných informácií o počasí. Aj pri intenzívnom používaní všetkých funkcií hodinky vydržali takmer 3 dni,“ dodáva Boris, ďalší člen nášho testovacieho tímu.


VIDEO recenzia letectvosr.sk

Ak chcete vidieť hodinky Garmin D2 Mach 1 Pro v akcii a počuť naše podrobnejšie dojmy, pozrite si detailné video na našom YouTube kanáli. V našej video recenzii predstavíme všetky kľúčové funkcie hodiniek a podelíme sa o naše osobné skúsenosti z testovania v reálnej leteckej prevádzke v kabíne lietadla. Nezabudnite sa prihlásiť na odber kanálu, aby ste nezmeškali žiadne ďalšie videá a recenzie!

Záver a odporúčania

Garmin D2 Mach 1 Pro sú ideálnou voľbou pre každého, kto hľadá spoľahlivý a inovatívny nástroj na zápästie. Či už ste profesionálny pilot, letecký nadšenec alebo pracujete v leteckom priemysle, tieto hodinky vám ponúknu všetko, čo potrebujete pre bezpečné a efektívne lietanie.

Informácie o dostupnosti

Hodinky Garmin D2 Mach 1 Pro sú dostupné prostredníctvom autorizovaného distribútora značky Garmin, spoločnosti CONAN s.r.o. so sídlom v Žiline.  Navštívte ich webovú stránku alebo predajňu, aby ste získali viac informácií a zakúpili si tieto inovatívne hodinky. Viac o hodinkách na www.pilot.garmin.sk

Sponzor: CONAN s.r.o, ŽILINA www.pilot.garmin.sk
Text, video: Boris Čierny www.letectvosr.sk
Fotograf: Radim Hájek / © letectvosr.sk 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *