Oslava Dňa detí v Senici: Letecký deň plný zážitkov

Na prvého júna, tradične oslavujú všetky naše deti svoj sviatok. Aj tento rok sa Záhorácky aeroklub Senica rozhodol potešiť najmenších špeciálnym leteckým dňom. Napriek nepriaznivým predpovediam počasia na prvý júnový víkend sa organizátori nezľakli a verili, že so stúpajúcim tlakom to nebude až také dramatické.

Mnoho iných akcií, ktoré sa mali uskutočniť, bolo s dostatočným predstihom zrušených, no Seničania stavili na boj s počasím – a nakoniec vyhrali. Meteorológovia sa opäť mýlili, tentoraz však k radosti detí. Deň detí v Senici dopadol na výbornú. Na letisku padlo iba pár kvapiek a počas celého dňa prevládalo polooblačné počasie.

Aeroklub Senica, ako organizátor leteckého dňa, pripravil množstvo statických aj dynamických ukážok. Návštevníci mohli vidieť letku Ministerstva vnútra SR s vrtuľníkom Mi-171, výsadky parašutistov z L-410 ale aj AN-2, vystúpenie lietadla L-29 Delfín, Zlin Z-137T Turbočmelák, Bell 206, Virníky a aj vystúpenie Vári Gyulu z Maďarska na jeho YAK-55. Nechýbali ani vyhliadkové lety na lietadlách či vrtuľníku. Pozemné atrakcie tiež nesklamali. Deti si užili denný farebný ohňostroj, penovú show, trampolíny, maľovanie a divadelné predstavenia. Deň detí v Senici bol plný zábavy a radosti, na ktorý budú všetci dlho spomínať.

Letecký deň v Senici sa opäť ukázal ako nezabudnuteľný zážitok pre všetkých zúčastnených. Napriek obavám z nepriaznivého počasia sa podujatie podarilo zrealizovať v plnej paráde, čo prinieslo radosť nielen deťom, ale aj ich rodičom a všetkým návštevníkom. Organizátori z Aeroklubu Senica preukázali svoju odhodlanosť a schopnosť prispôsobiť sa náročným podmienkam, čím si získali uznanie širokej verejnosti a určite im patrí veľké poďakovanie.

Tento deň plný smiechu, radosti a vzrušenia opäť potvrdil, že Senica vie oslavovať detské sviatky s veľkou dávkou kreativity a nadšenia. Už teraz sa tešíme na budúci rok. 

Text, foto: Boris Čierny, letectvosr.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *