Vytvorenie leteckého spojenia medzi Slovenskom a USA, sen alebo realita?

Pred pár dňami prenikla na verejnosť informácia, že v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov by mohla Slovenská republika získať priame pravidelné letecké spojenie so Spojenými štátmi americkými. Lietať by sa malo z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave.

Predseda Dopravného úradu Pavol Hudák uviedol, že rokovania medzi slovenskou a americkou stranou sa už začali. Nasledovať bude audit, ktorý vykoná Americká agentúra pre civilné letectvo. Všetko bude ale závisieť od výsledkov spomínaného auditu, ktorý by mal byť ukončený do jedného roka. Čo bude predmetom auditu však nieje známe. Priame letecké spojenie by sa nemalo týkať iba osobnej ale aj nákladnej dopravy. 

Pokusy o vytvorenie priameho leteckého spojenia nielen s USA tu boli aj v minulosti. Už dávnejšie sa uvažovalo o pravidelných linkách do Číny či Vietnamu. Nikdy však na realizáciu nedošlo. Verme, že aj po úspešnom audite sa nájde letecký dopravca, ktorý bude mať záujem letecké linky prevádzkovať. Bratislavské letisko to bude mať v konkurencii blízkeho viedenského a budapeštianskeho letiska veľmi ťažké.

Text: Ivan Hajník 
Zdroj: TA3
Foto: letectvosr.sk / ilustračne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *