Na Letisku Piešťany sa budú vykonávať údržby nákladných lietadiel

Skvelá správa prichádza z Letiska Piešťany. To oznámilo, že dve spoločnosti zaoberajúce sa nákladnou leteckou dopravou si zriadia na letisku svoje základne na opravu a údržbu svojej flotily. Nájomné zmluvy podpísalo vedenie Letiska Piešťany a. s. so spoločnosťami Vulkan Air a Swift Solution Atlantic. Zmluvy sú uzavreté predbežne do konca roku 2023 s možnosťou predĺženia na ďalšie obdobie. 

“Letisko Piešťany má za sebou úspešnú, už tretiu letnú charterovú sezónu. V jeho rozlietavaní pokračujeme aj prostredníctvom efektívneho využívania potenciálu nehnuteľného majetku. Uzavreli sme zmluvy so spoločnosťami, ktoré na letisku budú servisovať svoje nákladné lietadlá. Dohodli sme sa na dlhodobej a vzájomne výhodnej spolupráci. Piešťanské letisko tak dostalo ďalší rozvojový impulz, ktorý sa pozitívne odrazí aj na výsledkoch jeho hospodárenia,” povedal Viskupič. 

Môžeme tak očakávať, že na piešťanskom letisku budeme častejšie vídať lietadlá typu Antonov An-26 (Vulkan Air) či Antonov An-12 vo farbách CAVOK AIR (Swift Solution Atlantic)

Text: Ivan Hajník 
Zdroj: TASR 
Foto: letectvosr.sk / ilustračne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *