Poznáme víťazov FatraGlide 2022 – Martin

Kopcovitá panoráma Malej a Veľkej Fatry doslova všestranného turistického raja pre nejedného vášnivého turistu či pilota, milovníka termických prúdov či svahového alebo vlnového lietania, hrady, jazerá, tradičná domáca atmosféra, ktorá vanie z letiska pri Tomčanoch a za “rohom” Vysoké či Nízke Tatry aj tento rok pripravili zaujímavé, no zároveň zložité podmienky pre pilotov vetroňov, ktorí si tu porovnali svoje pilotné schopnosti. Turčianska kotlina s ohľadom na počasie a bezpečnosť letu je skutočným každoročným lákadlom pre nadšencov bezmotorového lietania.

Z dôvodu prekrývania sa niekoľkých súťaží v regióne a problematickým zabezpečením vzdušného priestoru pre bezmotorovú prevádzku bol tohtoročný FatraGlide na letisku v Martine presunutý na termín od 21.5.2022 do 28.5.2022.
Súťaž FatraGlide prináša klubovú a kombinovanú triedu. Ponúka skvelú možnosť plachtenia aj pre juniorov, ktorí súťažiť len začínajú a potrebujú získavať cenné skúsenosti od tých starších rozlietaných pilotov. 

Víťaz kombinovanej triedy – Viliam Kubovčík z aeroklubu Poprad na vetroni Ventus 2 cxT
Víťaz klubovej triedy – Milan Surovčík jr z aeroklubu Žilina na vetroni ASW 20.

Na záver celej súťaže organizátor zabezpečil už tradičný záverečný večierok a po prvý krát v miestnom aeromúzeu vystúpila kapela Bon Jovi Tribute.

Text: Boris Čierny
Foto: Martin Magurský 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *