Exotická zima: Prvá diaľková linka z letiska Brno-Tuřany

Počas celého zimného obdobia bude letisko Brno-Tuřany odbavovať moderný Boeing 787-9 Dreamliner. Toto charterové spojenie, ktoré prepojí Brno s thajským ostrovom Phuket, bude prevádzkované každý týždeň v nočných hodinách. Za spoluprácou na tejto linke stojí cestovná kancelária Čedok a talianska letecká spoločnosť Neos. Inauguračný let sa uskutočnil v utorok 19. decembra 2023. Thajsko je dlhodobo obľúbenou destináciou pre českých turistov, ktorí teraz môžu bez prestupu cestovať do hotelov nielen na Phukete, ale aj v oblasti Khao Laku, spojenie dáva príležitosť výhodne spoznať Thajsko aj pre slovenských fanúšikov exotických dovoleniek. 

V jednej rotácii letu, poletí lietadlo následovnou trasou: MXP-BRQ-HKT-BRQ-MXP. Na palube Dreamlinera bude teda väčšia časť talianskych turistov, pričom klienti Čedoku pristúpia v Brne počas technického medzipristátia. Toto spojenie je výnimočné v tom, že sa radí medzi prvé a jediné diaľkové spojenie z regionálneho letiska v Českej republike. Celková doba letu sa odhaduje na približne 11 hodín, a lietadlo bude vybavené dvoma triedami. 

“První odlety z brněnského letiště do Thajska jsou kompletně vyprodané, potěšil nás také zájem o přímé lety i na další termíny během celé zimní sezony. Vážíme si toho, že v Čedoku píšeme další milník letectví, kdy bude z Brna odlétat každé úterý večer dálkové letadlo a poprvé se tak dostanou turisté pohodlně a jednoduše bez přestupu do exotiky z široké spádové oblasti Moravy i sousedního Slovenska,“ uviedol v oficiálnej tlačovej správe Miroslav Kubáč, produktový riaditeľ Čedoku. 

Brnenské letisko však muselo podstúpiť niekoľko nevyhnutných úprav ešte pred samotným spustením chartrových letov spoločnosti Neos s ich B787-9 Dreamlinerom. Podliehalo tomu schválenie prevádzky nadlimitného lietadla, postupne sa upravoval proces rolovania a parkovania takéhoto lietadla v danej triede veľkosti, zdokonaľovalo sa technické zázemie v jeho okolí a posilňovala sa aj logistika týkajúca sa tankovania a ďalšie potrebné technické aspekty. 

Talianska letecká spoločnosť Neos nasadzuje na charterové lety z Brna do Thajska diaľkové lietadlo typu Boeing 787 Dreamliner verzie 9 s celkovou kapacitou až pre 359 cestujúcich v ekonomickej a business light triede (zahrňa za príplatok pohodlnejšie a čiastočne polohovateľné sedadlá, rozšírený catering a servis nápojov, zväčšený objem prepravovanej batožiny). Paluba lietadla je vybavená palubným zábavným systémom. 

V spolupráci s fotografmi a stránkou Provoz BRQ Vám prinášame aktuálne zábery z prvého letu. 

Text: Boris Čierny 
Foto: Dalibor Vlček, Vojtěch Škvrna
Zdroj: TS Čedok

2 thoughts on “Exotická zima: Prvá diaľková linka z letiska Brno-Tuřany

    1. Dobrý deň pán Štefan. Nakoľko sa nejedná o samostatný predaj leteniek z Brna na Phuket, treba sa informovať na webových strankach CK Čedok, kde zistíte celkovú čiastku za dovolenku v Thajsku. Ceny, podľa nášho odhadu začínaju približne na 31.000 CZK na osobu záleží však na Vaších predstavách o ubytovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *