V Poprade otvára svoju ďalšiu bázu letecká škola SEAGLE AIR – ATO

Momentálne najväčšia letecká škola na Slovensku SEAGLE AIR-ATO, ktorá pôsobí na letisku v Trenčíne a v Bratislave, uzatvorila spoluprácu aj s medzinárodným letiskom Poprad-Tatry. Po novom si tak už budete môcť urobiť modulový výcvik prípadne kompletný výcvik od nuly až po dopravného pilota aj na najvyššie položenom letisku pre dopravné lietadlá v strednej Európe.

V leteckej škole SEAGLE AIR-ATO prevláda predovšetkým flotila lietadiel Diamond Aircraft (DA-20, DA-40, DA-42 či DA-62). Hneď začiatkom roka však škola predstavila ďalšie novinky. Medzi prvú patrí možnosť typového výcviku na prúdové lietadlá RA390 či C56X. Tou druhou je nový prírastok vo flotile, ktorú doplnil šesťmiestny jednomotorový turbovrtuľový Piper PA-46-500TP Malibu Meridian (rok výroby 2013).

Toto komplexné IFR lietadlo s avionikou Garmin G1000 a pretlakovou kabínou so zaťahovacím trojkolesovým podvozkom má dostup až do FL300, v ktorej Vás bude prepravovať cestovnou rýchlosťou 260kt (cca 480km/h). Tento Piper dostal registráciu OM-KLW.

Pre zaujímavosť – z Trenčína priletí toto lietadlo za veľmi krátky čas, napríklad do destinácií ako je:


- Praha –                                 50 minút
– Hradec Králové –               38 minút
– Poprad –                             30 minút
– Košice –                              40 minút
– Zadar (Chorvátsko) –        1 hodina 20 minút

Foto: Ján Klačman  SEAGLE AIR-ATO, Matej Štefanec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *