Nové VFR vstupno/výstupné body do CTR Poprad, Žilina a Piešťany

Dňom 21.04.2022 boli aplikované zmeny v AIRAC-u NR 234, AMDT NR 201, ktoré informujú pilotov o podstatných zmenách v slovenskom vzdušnom priestore.

O zmenených VFR bodoch v CTR sa na Slovensku už hovorilo pri našich hlavných a najväčších letiskách v Bratislave a Košiciach. Priebehom času boli očakávané zmeny aj na ostatných letiskách a tu ich máme. S účinnosťou od dnešného dňa sa kompletne zmenili VFR vstupno/výstupné body aj do CTR Poprad, Žilina a Piešťany a to nasledovne:

Letisko Žilina (LZZI):
LZZI – L (ex: Beluša)
LZZI – K (Kysucký Lieskovec)
LZZI – N (Makov)
LZZI – M (Makyta)
LZZI – R  (Rajec)
LZZI – T  (Strečno)

Letisko Poprad (LZTT):
LZTT – Kežmarok
LZTT – Kokava
LZTT – SPITOK
LZTT – Vernár 

Letisko Piešťany (LZPP):
LZPP – O (ex: Beckov)
LZPP – D (Bradlo)
LZPP – H (Hlohovec)
LZPP – T (Chtelnica)
LZPP – I (SE okraj Radošina)
LZPP – L (1.5 km východne od Novej Lehoty) 

Letecká informačná služba Slovenskej republiky oznamuje taktiež aj vydanie novej Leteckej mapy – ICAO 1:500 000 s dátumom účinnosti od 21 apríla 2022. (Pre tento rok sa vydáva už len laminátová verzia) 

Letecká stránka www.letectvosr.sk, informuje širokú, laickú či odbornú verejnosť o zmenách a dianí na Slovensku a v slovenskom vzdušnom priestore. Akékoľvek zmeny je však potrebné si naštudovať a overiť na oficiálnej stránke AIP SR, ktorá zabezpečuje presnosť, úplnosť, správnosť a aktuálnosť informácií poskytovaných prostredníctvom Leteckej informačnej služby Slovenskej republiky. Dostupné informácie a materiály nájdete v novo vydanom AIRAC-u NR 234, AMDT NR 201, AD 2-LZTT-8-1, AD 2-LZZI-8-1, AD 2-LZPP-8-1.

Text,foto: Boris Čierny
Zdroj: LPS SR, š. p.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *