Koniec para sezóny v Očovej sa pomaličky blíži

Parašutistická sezóna v Očovej prebieha v plnom prúde. Skákania je toľko, že aj dni sú krátke pre naplnenie požiadaviek všetkých parašutistov. A medzi tie hlavné požiadavky patrí napríklad aj zoskok pri západe slnka, ktorý sa však nedá vždy absolvovať na letisku v Očovej. Dôvodom je obmedzenie od letiska Sliač, pod ktoré spadá aj ATZ Očová. Keďže CTR Sliač sa mení od 17:30 UTC na zakázaný priestor, tak aj Očovské nebo má pre parašutistov červenú. Preto si v období od apríla do septembra nemôžu užiť ani jeden zoskok pri západe slnka.

No práve v tomto období, kedy západy slnka bývajú skôr ako uzavretie priestorov, prichádza tá správna chvíľa na využitie záverečných letov na takéto nádherné poskákanie.  A ako keby nám to príroda chcela vynahradiť, počas väčšiny jesenných dní je nad letiskom nasunutá vrstva oblakov, ktorá dodáva zoskokom správnu atmosféru, či skôr neskutočné pozadie pre fotky.

A práve preto sa rozhodli dievčatá z očovského parašutistického tímu trošku zapózovať pri zoskoku z výšky 4000 metrov, aby vznikli tieto dokonalé zábery. 

Pre zaujímavosť : Fotoaparát je umiestnený na prilbe parašutistu, z ktorého je vyvedená spúšť priamo do úst a stláčaním spúšte zubami sa dajú jednoducho vytvoriť fotky zo zoskokov. Vďaka tomuto systému dokáže parašutista bez problémov korigovať svoj voľný pád bez akéhokoľvek obmedzenia počas zoskoku. 

Text/Foto: Pavol Urban 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *