Do Austrian Airlines Technik Bratislava priletel Airbus A220 SWISS

Servisná organizácia Austrian Airlines Technik – Bratislava, s.r.o. (ATB) sídliaca na hlavnom a najväčšom letisku na Slovensku privítala po prvý krát švajčiarsku leteckú spoločnosť Swiss International Air Lines! Jedná sa taktiež aj o prvý prílet tohto lietadla vo farbách SWISS na letisko M. R. Štefánika a ako už býva zvykom letisko tradične privítalo toto lietadlo vodnou slavobránou. 

Ako sme Vás informovali prostredníctvom oficiálnej stránky Letectvo na sociálnych sieťach deň pred príletom, v Bratislave sa očkakával prílet nezvyčajného návštevníka a to dňa 08.04.2022 okolo ôsmej hodiny rannej. Bolo tomu tak a lietadlo Airbus A220-300 (predtým známy aj ako Bombardier CSeriess) s registráciou HB-JCM úspešne pristálo v Bratislave. Má necelé štyri roky a do prevádzky bolo uvedené v máji 2018. V spoločnosti ATB sa bude vykonávať rozsiahla údržba tohto lietadla pre vyššie spomenutú spoločnosť a očakáva sa počas následujúcich mesiacov ešte údržba ďalších štyroch lietadiel.

V rámci série A220 sú vyrábané dva modely A220-100 a A220-300. Prvé lietadlo z výroby smerovalo práve do leteckej spoločnosti SWISS a to v roku 2016. Swiss International Air Lines so svojou hlavnou bázou na letisku v Zürichu poskytuje pravidelné lety po Európe, do Severnej a Južnej Ameriky, Afriky či Ázie. 

Text: Boris Čierny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *