Cirrus Aircraft otvorí svoju novú pobočku v Piešťanoch

Svetový líder v oblasti všeobecného letectva, ktorý využíva vo svojich lietadlách Cirrus najvyššie štandardy od moderného designu a najnovších technológií cez padákový systém v každom vyrobenom lietadle až po servisné strediská takmer všade na svete, ohlásil výstavbu svojej novej pobočky na Slovensku, konkrétne na letisku Piešťany.

Letisko Piešťany tak získava ďalšieho investora a výnimočnú spoluprácu v oblasti rastu a budovania leteckej infraštruktúry. Podľa informácie z Trnavského samosprávneho kraja sa spoločnosť Cirrus Aircraft zmluvne zaviazala, že vybuduje moderné hangáre a obslužné budovy za niekoľko miliónov eur, pričom prvé budú k dispozícii už v lete budúceho roku. “Pôjde o najväčšiu investíciu do infraštruktúry letiska v ostatných rokoch, ktorá zapadá do nášho plánu na finančné ozdravenie a oživenie prevádzky letiska” uviedol TTSK na svojich stránkach.

Lietadlá Cirrus sú známe po celom svete pre svoje výborné letové schopnosti, všestrannosť a bezpečnosť. V Piešťanoch od budúceho roku budeme tak môcť vidieť typy ako SR20, SR22, SR22T a možno sa dočkáme aj najnovšieho Vision Jet-u.

Foto, text: Boris Čierny 
Zdroj: Cirrus Aircraft, Trnavský samosprávny kraj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *