SEAGLE SK.ATO.02 sa rozrástla o ďalší nový prírastok vo flotile – DA40NG

Najväčšia letecká škola na Slovensku SEAGLE SK.ATO.02 privítala v týchto dňoch do svojej flotily ďalší v poradí už siedmy (OM-DBV, OM-KLO, OM-SCS, OM-KLT, OM-EVK) celokompozitový 4-miestny dolnoplošník schválený na lety za podmienok VFR deň/noc či IFR – Diamond DA40 a zároveň druhý vo verzií NG (OM-OYR a OM-CMJ)!

Diamond DA40 je vďaka odolnému kompozitového draku či vynikajúcej ovladateľnosti skvelým lietadlom na cestovanie, prenájmy ale aj školenie. Verzia NG – next generation prináša vo svojej výbave okrem plne integrovanej pilotnej kabíny, najmodernejší „glass“ kokpit ale aj zaujímavý výber motorov – AE300 s preplňovaným turbo motorom o výkone 168hp, ktorý vyrába spoločnosť Austro Engines s palivom JET A-1 alebo motor Lycoming IO360M1A s palivami AVGAS (verzia DA40 XLT)…Okrem iného NG verzia obsahuje aj winglety ktoré na konci krídel majú za účinok lepšiu stabilizáciu lietadla v náklonoch, no napriek tomu dokážu usporiť palivo lietadlu počas letu a výrazne tak zredukovať náklady spoločnosti. K tomu všetkému sa pridáva troj listá hydraulická vrtuľa, ktorá sa vyznačuje najmä pokrokovou geometriou lopatiek pre efektívny výkon, nízke vibrácie a hluk. Automaticky sa ovláda digitálnym riadením motora pomocou konvenčného hydraulického regulátora.

V leteckej škole SEAGLE SK.ATO.02 budete môcť vidieť, počuť či lietať DA40NG s označením OM-CMJ a už čoskoro bude v prevádzke leteckej školy určený na prenájom či výcvikové lety.

Diamond DA40NG predchádzajúcej registrácie YR-WDW sa môže ako jedno z mála lietadiel pochváliť svojím preletom z Rumunska cez Európu do najväčšieho mesta  Spojených štátov – New Yorku. Nakoľko aktuálne fotky prinesieme neskôr z prepisu lietadla na slovenské imatrikulačky prikladáme fotku pôvodných majiteľov z tankovania v USA. 

Photo: © Aurelian Vintilescu, David Stoica (ex) YR-WDW / diamondaircraft.com – “Re-fueling in the US” 
With the permission of the author – from Groningen Eelde Airport – EHGG / Image Copyright © Kas van Zonneveld – thank you for cooperation. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *